Není nutno léčit následky, ale zaměřit se na příčinu! Čínské bylinky pomohou

Autor obrázku: Flower's.Lover

Moderní medicína se zaměřuje hlavně na odstranění následků nemocí. Ať jsou to bolesti, křeče nebo další nepříjemnosti, snažíme se vše utlumit a obalamutit naše tělo, že je v pořádku. Správně bychom se ale měli zaměřit na příčinu a udržení zdraví. Přesně tak to dělá čínská medicína.

Lék na dlouhověkost

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou Číňané tak hbití, energičtí a dožívají se dlouhého věku? Jsou to lidí upřednostňující tradiční způsoby staré čínské medicíny a její obliba neustále stoupá a to i ve velkých čínských metropolích. Jsou to znalosti staré tisíce let a ověřené stovkami generací. A právě obrovský vliv na zdravotní stav mají čínské bylinky.

Čínské bylinky jsou velmi starým a ověřeným prostředkem jak k zažehnání zdravotních problémů, tak ale i k posílení imunity. Tradiční čínská medicína pracuje s konkrétními bylinami na konkrétní problémy a řeší i ten nejzásadnější vliv a původ zdraví – tedy detoxikaci těla.

Detoxikujte tělo

Věděli jste, že dospělé lidské tělo v sobě může mít až 2 kilogramy škodlivých látek, kterých se samo nedokáže zbavit? Jsou to volné radikály, které se do těla dostávají z vnějšího prostředí především z ovzduší, potravin a léků, ale i z vnitřního prostředí, jako odpad při metabolických procesech. Tyto atomy a ionty jsou velmi reaktivní a jsou příčinou až 60 zdravotních nežádoucích jevů. Mají vliv i na předčasné stárnutí nebo i na vznik rakoviny.

Je důležité tělo pravidelně těchto škodlivých látek zbavovat. V boji proti škodlivým faktorům pomáhají antioxidanty. Ty obsahují právě čínské bylinky a značně se podílí na detoxikaci. Detoxikace je proces, kdy z těla odstraňujeme volné radikály, které se naváží na antioxidanty a vyplavují se z těla například krevním řečištěm nebo močí.

Jaké bylinky konkrétně?

Nejvýznamnějšími bylinami jsou jistě lékořice, kustovnice, kurkuma dlouhá, aloe vera nebo růže hladká či schizandra čínská. Pravidelná detoxikace zpomaluje stárnutí, zesiluje funkce imunitního systému a zlepšuje i psychické rozpoložení jedince.

Čínské bylinky jsou velmi účinným detoxikačním činidlem. Je vhodné je kombinovat i s doplňkem stravy PhytoChi. Ten zabraňuje usazování volných radikálů a zoceluje funkci imunitního systému. Udržuje pevné zdraví a je vhodný při zdravém životním stylu.

Recept na kuřecí játra na Čínu

Kuřecí játraKuřecí játra na Čínu

  • Doba přípravy: 30 minut
  • Náklady : 40kč
  • Počet porcí : 2

Ingredience:

  • kuřecí játra – 250g
  • cibule – 1
  • česnek – 2 stroužky
  • sojová omáčka
  • worcestrová omáčka
  • koření Čína
  • rajský protlak

Postup:

Kuřecí játra si pokrájíme na malé kousky. Cibuli pokrájíme na kostičky, česnek prolisujeme. Ve wok pánvi si rozehřejeme olej, cibulku a česnek necháme zesklovatět. Přidáme pokrájená játra, zakápneme sojovou a worcestrovou omáčkou a přidáme koření Čína.

Játra orestujeme, podlijeme troškou vody a necháme chvilku podusit. Přidáme rajčatový protlak a prohřejeme. Nejlepší přílohou jsou domácí hranolky.

recept poslala Lucie Vaněčková
[hana-code-insert name=’468×250′ /]