Znáte to možná sami, že vás Facebook spojil s někým, s kým teď jste, nebo dokonce spolu žijete, či spolu zakládáte rodinu. Facebook je prostě fenomén, který lidi nejen spojuje, ale bohužel také rozděluje a díky kterému spolu lidé mohou být neuvěřitelně blízko a to i tehdy, žijí-li na opačném kontinentu. Pokračovat ve čtení „Láska z Facebooku“
Štítek: Facebook
Soutěže na internetu! Pojďme si udělat veselejší Vánoce
Soutěže na internetu! Pojďme si udělat veselejší Vánoce
Vánoce lidem přinesou zajisté spoustu radosti ze společně trávených chvilek s rodinou, ale tomu všemu bude předcházet také spousta starostí. Každá matka v domácnosti bude momentálně přemýšlet nejčastěji nad tím, kdy stihne uklidit, navařit, jaké všechny druhy cukroví letos napeče, a samozřejmě také nad tím, komu jaký dárek k Vánocům pořídí. I přes to, jak jednoduše tato otázka vypadá, opak je pravdou. Spousta lidí tápe, nejen maminek, co svým milovaným zabalit pod stromeček.
Čas Vánoc využívají samozřejmě i nejrůznější firmy v rámci své marketingové kampaně. Z toho důvodu se to všude hemží nabídkami slev a soutěží. Všechno se to na nás valí z reklamních letáků, z televizních spotů, z rozhlasů v obchodních centrech a i všude z internetu.
Nemusí se nutně jednat pouze o nákup produktů a následnou možnost zapojit se do soutěže, neboli spotřebitelskou soutěží. Na internetu se lze zúčastnit například tipovacích otázek, nebo soutěží, kdy odpovídáte na dotazy firem, přičemž musíte najít odpověď na jejich internetových stránkách.
Spoustu lidí teď napadne, že se jedná jistě o podvod. Však kdo by v dnešní době dal pár stokorun, natož tisícikorun někomu jen za to, že se zúčastní v jeho soutěži?! Nebo nějakou jinou hodnotnou cenu?! Pokud i vy jste nad tím takto přemýšleli, děláte chybu.
Musíte se zamyslet nad tím, jakou si tou soutěží dělá firma reklamu. I přes to, že budete soutěžit bez předchozího nákupu produktů samotné firmy, tak se o ní dozvíte nějaké informace, zjistíte, že firma se pohybuje v té či oné oblasti trhu a také budete mít povědomí o jejich výrobcích. To už je bod pro firmu. Protože jednou přijde čas, kdy zrovna budete hledat jeden z jimi nabízených produktů, v tu chvíli si na ně vzpomenete a také u nich nakoupíte. V tom to celé vězí.
1) Myslím, že s počítačem a internetem umí dnes již každý. Pokud máte navíc účet na Facebook stránce (www.facebook.com), můžete využít plno soutěží zde. Často tam probíhají soutěže, kde získáváte tzv. LIKE (LÍBÍ SE MI) na svoji fotku, výtvor, či komentář. Toto musím ocenit, protože sami vidíte, kdo vyhraje podle počtu takto nasbíraných hlasů. Nejedná se pouze o náhodu losu, či vygenerovaného vítěze počítačem. Možná i díky tomu poté soutěž působí důvěryhodněji, její výsledek můžete sami ovlivnit.
2) Pokud na FAcebook účet nemáte, existuje i spousta stránek s dennodenně novými internetovými soutěži. Zde zmíníme například portál SoutěžPlus se soutěžemi od léty ověřených firem (naleznete ho na stránkách: http://www.soutezplus.cz/s/gvrZCE/). Výhry jsou povětšinou také lákavé, což ostatně zjistíte během jeho první návštěvy. Co na něm oceníte je fakt, že zde vyhraje časem každý, a to díky sbírání bodů do věrnostního programu.
3) Vyhledejte si internetové stránky svých oblíbených produktů (TicTac, Milka, …). Právě tam naleznete často také probíhající soutěže, a to nejen spotřebitelské, ale také například tipovací kvíz, nebo fotosoutěž.
Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z variant, doporučuji založit si novou e-mailovou adresu, kterou budete při registracích využívat a na kterou si budete nechávat posílat nové soutěže. Teď už je to jen a jen na vás. Ale každý by měl zkusit štěstí, protože možná na vás nesedne hned při první soutěži, ale věřte, že se jednou unaví..
Jak se naučit cizí jazyk, aneb je to opravdu tak těžké?
Všichni z těch, kteří započali číst tento článek se mnou jistě budou souhlasit, že známé rčení „Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem“ má něco do sebe. Pokud i Vy patříte k těm tzv. věčným začátečníkům, jistě tento článek oceníte. Nejen, že Vám poradíme, jak se správně motivovat k dosažení cíle, ale také zjistíte, že nejsou důležité nudné knihy pro samouky, ale lze se učit i zábavněji a především efektivněji.
Dnešní doba lidem poskytuje možnosti, které dřívější generace neměly. Internet, dostupná zahraniční literatura, ale i nepřeberné množství aplikací pro všechny chytré telefony…to je jen malý zlomek toho, co můžete využít při výuce nejrůznějších cizích jazyků.
Nejdůležitějším prvkem je samozřejmě motivace. Pokud se chcete učit cizí jazyk jen z toho důvodu, že potřebujete uspět ve škole, či proto, že kolegyně z práce umí plynule německy a vy ovládáte pouze základní fráze, není to jako motivace dostačující. Jako první si musíte uvědomit, že to chcete udělat pro sebe! Uvědomit si, jak na sebe budete hrdí, když se ocitnete v zahraničí a budete soběstační, budete se moci zeptat na cestu a při té příležitosti zjistit od místních lidí i něco málo o jejich tradicích, kultuře, zvycích. Pokud si dokážete přiznat, jak podstatné je pro vás mluvit cizí řečí, úspěch bude zaručen.
Dalším důležitým bodem je obklopit se jazykem jak jen to jde. Na internetu lze najít mnoho cizojazyčných radiostanic, filmů, textů písní i elektronických knih. Každou volnou chvilku (a že jich není během dne málo), si například pusťte na 5 či 10 minut anglické BBC, nebo francouzskou stanici NRJ. Nejen, že za pár dní budete lépe rozumět, pochytíte správnou intonaci vět, ale také vás to donutí najít si čas od času význam a použití nějakého toho slovíčka, aby jste věděli, o čem moderátor právě vypráví.
Pokud nevíte co s započatým večerem, proč si nepustit například film bez dabingu? Pokud teprve začínáte, ale několik slovíček již ovládáte, zkuste například pohádku. Pokud si vyloženě nechcete rovnou zahltit celý pevný disk ve svém počítači stahováním filmů, jděte na youtube.com, kde naleznete mnoho filmů v nejrůznějších jazycích. Stačí zadat pouze klíčová slova, jako například „full movie“ nebo „francais“. Pak už si jen vybrat, zda máte chuť na pohádku, komedii, či psychologický film.
Podstatné je nezanedbat slovní zásobu (gramatika je pro začátečníky většinou méně podstatná). Kupte si malý notes (doporučuji velikost A6, protože ho bez problému strčíte kamkoliv), do nějž si na každý den zapíšete 10-20 slovíček, sloves, nebo frází. Následně není problém vyndat ho v tramvaji po cestě do práce i z práce. Bude to vynikající pomocník, protože pokud si člověk vyhradí čas na nalezení a zapsání slovíček, které je potřeba se naučit, bude se cítit provinile, pokud tak neučiní.
Zapojte i rodinu! Pokud vaše ratolest nebo manžel ovládá byť jen základy jazyka, může se s vámi o zkušenosti podělit. Pro začátek se můžete navzájem testovat ve znalostech, později vést jednoduché diskuze, nebo si i zahrát slovní fotbal například v angličtině. Zvolte metodu i formu takovou, aby vám všem vyhovovala a bavila vás. Vždyť o tom by také učení mělo být.
Nakonec, doporučuji jistě konverzaci s rodilým mluvčím. Pod tímto článkem naleznete také odkaz na internetový server, kde spousta cizinců shání někoho, kdo by jim pomohl s jazykem. Jsou tam lidé z Německa, Francie i Anglie, kteří se učí česky a hledají někoho, kdo se naopak chce naučit jejich jazyku. Je to obrovská příležitost, chopte se jí! Stačí mít například program Skype, kde se dvakrát týdně na hodinu sejdete a budete komunikovat (jednou v češtině, jednou v cizím jazyce). Všechno půjde snáze.
Tak co myslíte, dáme se konečně do práce a uděláme něco pro sebe…?
Bonne chance!! http://www.mylanguageexchange.com