Hubnutí do plavek pomocí výživového poradenství

Lze zhubnout do plavek pomocí rad od výživových poradců a dalších specialistů/dietologů z oboru výživového poradenství? Je to možné? Nebo jsou lepší diety z vašich oblíbených časopisů?

Dnes se podíváme, kde je ukrytá pravda. Zdravé hubnutí (pokud má být cílem dlouhodobě udržitelná zdravá postava) není rozhodně lehká záležitost.

Rychlá řešení nefungují dlouhodobě

Nikdo si nemůže myslet, že si koupí „bobule na hubnutí“ a při ležení na gauči s pivkem v ruce začne hubnout. Udržení zdravé a štíhlé postavy je mnohem komplikovanější. A stejně jako jinde lehká řešení a okliky moc nefungují.

Pokud chcete zhubnout sami, přečtěte si článek o KetoFit dietě.

Pomalu, ale na celý život

Chcete být štíhlé do plavek jen pro toto léto, nebo po celý zbytek života? Dle toho si musíte zvolit – krátkodobé diety vám mohou pomoci zhubnout…

Ale ty kila díky jojo efektu zase získáte zpět. Už od základu totiž musíte změnit svůj styl života. A to je největší kámen úrazu – není to v penězích, ani vaší genové dispozici…

První krok je nejdůležitější

Je to vždy v hlavě. Chcete být zdravé a štíhlé? Musíte na sobě něco změnit. A mnohdy je to jídelníček. Správná výživa je klíčová v hubnutí – a to nejenom do plavek.

Takže ano – s výživovými poradci (třeba od prověřeného konceptu Natur house) zhubnete a při své motivaci i zapálení si váhu udržíte. Ale musíte do toho vždy něco vložit – třeba své rozhodnutí na sobě něco změnit.

Stravování plné fast-foodů, konvečního masa ze supermarketu, polotovarů a malého množství zvadlé zeleniny II. jakosti vám zdraví nepřinese. Leda cestu do nemocnice a později i do hrobu.

Vybalancovaný jídelníček je základ

Vyrovnaný jídelníček vám mnozí nutriční specialisté vytvoří na míru vašim chutím a zdravotnímu stavu.

Pokud nejste schopné (nebo se vám nechce) si nastudovat základy správného stravování, svěřte se do rukou specialistů na výživu. Jim prošly rukama stovky klientů a mají zkušenosti, které byste ani z učených knih nevyčetli.

U jojo diet z časopisů bychom si prospěchem pro zdraví jisti nebyli. Krátkodobě vám pomohou shodit váhu… Ale jsou zbytečnou zátěží pro tělo, protože mnohdy nemají s přirozeným stravováním nic zbytečného.

Proč mají modelky tendence se sebepoškozovat

By: David Shankbone

To, že modelky často trpí depresemi a smutkem, není až tak vzácné. I když jsou krásné a úspěšné a do klína jim padá spousta peněz, jejich život není snadný. Důvodem je neustálé odloučení od rodiny a od svých blízkých, protože jsou nuceny kvůli své kariéře odjet daleko, do neznáma, mezi cizí lidi a tam žít. Mnohdy se jim velmi stýská a trpí depresemi. Pokračovat ve čtení „Proč mají modelky tendence se sebepoškozovat“

Jak zvládnout cvičení a nevzdávat to

Jak zvládnout cvičení a nevzdávat to

Chcete vědět, jaký je rozdíl mezi vámi a tou fit holkou? Překonala „zeď“ a rozhodla se začít cvičit a vy můžete teď taky.

Přesuňte se na čerstvý vzduch

Autor obrázku: lululemon athletica

Omezení tréninku jenom na posilovnu limituje vaše tělo i mysl. Procházka do lesa, parku, výlet do hor nebo jenom obyčejná projížďka na kole po městě, to všechno se počítá jako fitness, tak zapojte matku přírodu do svého cvičebního procesu alespoň jednou týdně, pokud chcete vidět výsledky. Když zvolíte cvičení na čerstvém vzduchu, bude to mít spoustu výhod – cvičení na čerstvém vzduchu a změnu krajiny.

Nepřeháněj te to

Pokud budete cvičit správně, váš výkon se zvýší a vaše tělo se bude cítit příjemně. Naopak přílišné cvičení vás může připravit o veškerou energii pro celý den. A hrozí, že můžete s cvičením přestat.

Pokud budete chodit na bootcamp (druh cvičení) 6 krát týdně, vaše tělo se bude cítit velmi vyčerpané a ztratíte chuť na další. Z psychologického hlediska přetrénování může způsobovat stres. Dělat mnohem více, může být škodlivější než nedělat vůbec nic. I když je velmi důležité abyste cvičila, nemělo by to být každý den.

Dobře odpočívejte

Měli byste trénovat intensivně maximálně 4 krát týdně, ale ne více než 40 minut denně.

Trénink by měl obsahovat zahřátí. Mnohokrát jsme slyšeli o tom, jak atleti trénují celý den, ale už se nemluví tolik o tom, jakou formou odpočívají. Spousta z nás má práci, stres z celodenních povinností a také rodinu, o kterou se musíme starat. Zkuste tak moc, jak jen to je možné. Dejte si celý den bez cvičení. Pamatujte si, že svalstvo se buduje odpočinkem a je rozhodující pro tvarování postavy.

Spánek se počítá

Nedostatek spánku vás může dostat do stresové situace a zničit váš fitness program. Měla byste dodržovat osmi hodinový spánkový režim. Všechno pod sedm hodin je nedostačující a má to negativní vliv na váš organismus. Čím déle a tvrději trénujete, tím více byste měli spát po celou noc.

Palivo do ohně

Pokud máte dostatek spánku a cvičení, ale pořád nevidíte žádné výsledky, problémem může být váš způsob stravování. Zřejmou odpovědí může být, že jíte příliš mnoho.

Autor obrázku: Rachel Zack

Pokud však redukujete vaše kalorie dramaticky, hrozí vám oslabení metabolismu. Je to případ, kdy se vaše tělo brání v reakci na prudký pokles kalorii. Pokud přijímáte malé množství energie, vaše tělo se začíná zpomalovat. Cítíte se líně, jako když jedete na druhý převodový stupeň. Jezte během prvních 30 až 60 minutami po tréninku, kdy je vaše tělo jako houba připravená k vysátí živin k růstu a doplnění energie. Kalorie tak budou dobře využity.

Rozdělte si stravu na menší porce častěji denně. Budete mít víc energie a tuk se bude spalovat po celý den.

Rozmnožení řad

Pokud máte stejné zvyky a místa kam chodíte cvičit, můžete si jednou pozvat nějaké přátele nebo kamarádku aby si s vámi zacvičili. Dějte si nějakou přátelskou soutěž na překonávání vašich hranic. Se vším však opatrně. Zdravá soutěživost je možná to co právě teď možná potřebujete k překonání určité fáze vašeho cvičení, abyste docílila třeba jistých oživení.

Seznamy, jídelníčky a rozpisy

Seznamy, jídelníčky a rozpisy

Lidé si často doma dělají různé seznamy týkající se nákupů, které jsou nutné obstarat, jídelníčky s nápady na vaření na příští dny a rozpisy prací jednotlivých členů rodiny v domácnosti.

Obvykle se dotyčný seznam umišťuje na lednici či jiné, dobře viditelné místo, abychom na něj nezapomněli a jeho obsahem se mohli řídit.

Dodržujete však tento obsah připraveného a pečlivě vymyšleného jídelníčku? Možná tak jeden den. Většinou to ale stejně skončí momentálním nápadem oběda či večeře, Vás nebo člena Vaší domácnosti.

Seznam na nákup? Marná snaha, kuchařky a kuchaři.

Většina z Vás ho zcela jistě nakonec zapomene stejně doma na lednici, kam jste si ho tak pečlivě připravily. V obchodě pak s komplikacemi budete přemýšlet: „Co jsem to na tom seznamu vlastně měl/a napsáno?“

Přestože mnozí v nás máme snahu zorganizovat chod domácnosti co nejlépe, málokdy se to podaří. Snaha o to, aby doma vše „šlapalo jako hodinky“, je úplný nesmysl. Vždy se stane něco nepředvídatelného a své záměry musíte v konečné fázi, změnit. Většina z nás totiž trpí „sklerózou“, a i přestože si seznam připravíme, zbyde doma. A pak marná snaha, paměti.

U jídelníčků je to podobné, pečlivě si sestavíte seznam oblíbených pokrmů, ale nakonec se rozhodnete k impulsivnímu nápadu ať již Vás nebo od mlsných jazýčků Vaší rodiny.

Rozpisy domácích prací? Vůbec se nesnažte! Rozdělíte sice práci spravedlivě mezi všechny členy domácnosti, ale nikdo se rozpisem rozhodně řídit nebude.Buďto si to mezi sebou prohodí, protože ho nebo jí zrovna bolí hlava a hluk vysavače by to mohl ještě zhoršit, nebo se říznou do prstíčku a pak v žádném případě nemohou přece umývat nádobí. Většinou se ale jedná spíše o tom, že se jim Vámi přidělená práce prostě nechce dělat a raději půjdou udělat něco, u čeho se příliš nenadřou.

Připravit si takovéto seznamy, jídleníčky a rozpisy je velmi snadné, ale jejich realizace v praxi už tak snadná není.

Proto je mnohem efektivnější jednat účelově. Cílem totiž je, aby v konečném efektu, bylo nakoupeno, uvařeno a uklizeno! A pokud chcete na lednici vyvěsit rozpis tak ve znění: „Než se vrátím ať je umyté nádobí, vysáté koberce, vytřeno a vynesený koš – je mi jedno kdo to udělá, ale ať je to hotovo! Pa uvidíme se později! Mám Vás ráda!“