Osvědčené rady pro krásné vlasy, které vyzkoušely tisíce žen

Upoutejte muže svých snů krásnými vlasy! Přečtěte si pár rad na nepoddajné, krepaté, suché, zničené vlasy. Přes zimu jsme jim dali pořádně zabrat nošením čepic, fénováním, žehlením či kulmováním v době plesů. Nechte své vlasy chvilku odpočinout, bez culíků, kdejakých gelů či sprejů na vlasy. Uvidíte, že vám budou vděčné.

Jednoduší pomocníci, které máte většinou po ruce

Autor obrázku: Daniella Segura

Zahřejte 4 lžíce mandlového nebo olivového oleje, naneste na vlhké vlasy a zabalte do ručníku. Po půl hodině smyjte. Pro větší účinek můžete na ručník foukat fénem, olej se tak rozehřeje.

Zkusit můžete také zábal z piva a žloutku. Žloutek rozmícháme a po troškách přilíváme pivo. Až budeme mít plný hrníček piva a žloutku, naneseme na vlasy a zabalíme do ručníku. Smyjeme po půl hodině.

Rozehřejte med na vlažnou teplotu a naneste na vlasy, po 5 -6 minutách důkladně smyjte.

Naneste po celé délce vlasů majonézu, stejné množství, jako když si nanášíte masku na vlasy nebo kondicionér. Zabalte do potravinářské fólie, to zvyšuje účinnost, poté do ručníku a nechte tak hodinu působit. Máte-li více času, můžete nechat klidně více hodin. Poté důkladně umyjte.

Na mastné vlasy je výborný citrón. Vetřete šťávu z citrónu do pokožky hlavy, chvilku masírujte a vlasy rozčešte do poloviny jejich délky. Nechte dvacet minut působit a opláchněte. Opakujte obden.

Autor obrázku: Helena

Zkusit můžete také domácí pěnové tužidlo a to úplně jednoduše. Do rozprašovače nalijete pivo, které nanesete na umyté vlasy a poté rozčešete.

Ostříhejte všechny listy ze dvou stonků právě utržených kopřiv. Listy nechte vařit ve dvou litrech vody asi třicet minut. Poté přeceďte a smíchejte s troškou šampónu.

Nechoďte spát s mokrou hlavou.

Vlasy po umytí ještě spláchněte vlažnou vodou, budou krásně lesklé.

Smíchejte dvě lžíce olivového oleje a dva žloutky. Potřete po celé délce vlasů. Zabalte do potravinářské fólie a ručníku. Po dvaceti minutách smyjte.

Smíchejte bílý jogurt, ovesné vločky a med a místo snídaně je naneste jako masku na vlasy.

Tmavé vlasy můžete zkusit pro výraznější barvu a lesk přelívat při mytí černým čajem, nebo černou zrnkovou kávou. Světlé vlasy heřmánkovým čajem.

Když si vlasy polijete zředěným octem, budou se vám krásně lesknout. Pozor ale, nenechávejte ho tam dlouho, mohlo by vám to poničit vlasovou strukturu.

Na vlasy výborně funguje kokosový olej. Můžete ním zkusit vlasy potřít a nechat je tak zabalené v potravinářské fólii až do rána.

Autor obrázku: Campbell X

Cibule skvěle působí na vypadávání vlasů. Udělejte si šťávu z cibule a medu a naneste na vlasy. Umyté vlasy můžete přelít nálevem z cibulových slupek.

Chcete-li opravdového pomocníka na roztřepené konečky, vyzkoušejte odvar z dvou litrů vody, hrsti majoránky, podbělu a mateřídoušky. Masírujte jím pokožku hlavy. Neoplachujte.

Vlasy nečesejte mokré, jsou totiž náchylnější k lámání.

Trápí vás lupy? Smíchejte 1dcl jablečného octa s litrem vody a vmasírujte do pokožky. Pokud nemáte jablečný. Můžete zkusit i normální, v žádném případě ale ocet neoplachovat. Působí i na vypadávání vlasů.

Přišla jste od kadeřníka a vaše vlasy chytají modrostříbrné odlesky? Přelijte je šťávou z citrónu smíchanou s vodou.

Proti vypadávání vlasů vyzkoušejte lopuchový olej. Naneste jej na vlasy, masírujte jím pokožku hlavy a důkladně smyjte po půl hodině. Zkusit můžete i odvar z lopuchu.

Máte-li suché a lámavé vlasy, potírejte si je vaječným bílkem.

Na šedivé vlasy zkuste vývar ze šalvěje, vlasy po něm ztmavnou. Zkusit můžete také rozdrtit ořechové slupky, přidat půl litru vody a lžíci kvalitního olivového oleje.

Zapomněli jste koupit kondicionér? Použijte obyčejnou aviváž. Vlasy krásně provoní a půjdou skvěle rozčesat, jako byste použili kondicionér.

Měděný lesk vlasům dodá odvar z cibulových slupek.

Na vypadávání vlasů vám může pomoct i křen. Čerstvě nastrouhaný křen vmasírujte do vlasové pokožky, nechte patnáct minut působit a důkladně smyjte. Takto provádějte dvakrát týdně, dokud problém neustoupí.

Na vypadávání vlasů jezte vitamín B (droždí) a zinek.

Co s tuhým medem?

Autor obrázku: Siona Karen

Jedno léto daleko, druhé v nedohlednu. Je tu období zimní, vzhledem i teplotami odlišné, než si většina představuje, nicméně venku je sychravo, větrno a kdekdo se potýká s virózami. Kýchání, smrkání a kašlání je slyšet všude kolem, a nejenom slyšet, bacily se hemží všude, aby si nabrali i ti, kdo nestihli prochladnout.

Nastaly dny zvýšené spotřeby medu. Žádných medových náhrad či medíků. Většina populace dnes už díky medializaci zná, že pravý včelí med je v obchodech označen pouze jednoznačným názvem Med.

Ideální samozřejmě je, pokud lze med nakoupit přímo u známého včelaře. Soukromí včelaři svou práci, především své včely, milují. K pančování medu by se nesnížili, na kvalitu medu od svých včeliček jsou pyšní.

Správný a kvalitní med lze poznat i tak, že ztuhne. Je to přirozený proces u medů květových. Med lesní vydrží řídký déle.

Tuhý med je velmi obtížné nabírat, lžičku dřív zničíme, než na ni medu nabereme. Aby med změkl a taky tak zůstal, je k takovému postupu docela jednoduchý návod. Pohár s medem postavte na radiátor. Aby nestál přímo na často velmi horkém radiátoru, podložte pohár složenou utěrkou. Když jste si jisti uzávěrem poháru, změknutí medu urychlíte, když pohár občas otočíte, či jej necháte na radiátoru ležet.

Toto nahřívání trvá asi jeden den. Potom med otevřete a vařečkou jej promíchejte. Promíchávání budete provádět několikrát, asi čtyřikrát za den. Znamená to, že po dvou dnech vám med více neztuhne do tak pevné konzistence a bude se nabírat mnohem snáz. Vznikne vlastně taková medová pasta, rovněž se tato úprava nazývá pastování a někteří včelaři takto med hned po stáčení upravují.

Med do čaje či mléka nikdy nepřidáváme, dokud je nápoj příliš horký. Je prokázané, že teplota kolem 55° medu neškodí, čili neničí jeho léčivé účinky.

V minulosti se objevovaly názory, že se nemá užívání medu přehánět, že vznikne návyk a nebude léčivě účinkovat. Není to pravda. Naopak, med bychom měli používat, kde to jde. Je to přírodní sladidlo přímo zázračné.

Rozmazluj se!

Nemusíš koukat jenom po zázracích v drogérii, ale mnoho zázraků najdeš i u sebe doma v ledničce nebo jen tak.

Autor obrázku: Gunjan Karun

Tvůj kartáček na zuby může mít i mnoho jiných využití, než jen na čištění zubů. Můžeš ho i použít jako peeling rtů – kartáčkem jemně přejížděj po rtech, zbavíš se tak odumřelých šupinek kůže, rty krásně prokrvíš a budou jak samet! Pokud doma nevlastníš kartáček na obočí, můžeš použít právě i kartáček na zuby, který už nepoužíváš. Postříkej ho trochu lakem na vlasy a pročeš jím obočí. Tvoje obočí bude perfektní celý den! Místo kartáčku na zuby ale můžeš i použít kartáček z řasenky, kterou už nepoužíváš, vyschla, ale nezapomeň kartáček od řasenky očistit.

Aby tvé rty byly k zulíbání, můžeš také použít med. Nejlepší by bylo, kdybys po peelingu s kartáčkem na rty nanesla med a nechala ho deset minut působit. Kluci budou šílet!

Ocet ti zase pomůže k osvěžení zmožených nožek. Nakapej do větší misky s vlažnou vodou trochu octu a ponoř do ní nožky. Rozhodně se neboj, že by tvoje nožky byly cítit po octu! Ocet ti ale také pomůže k lesklejším vlasům. Po umytí přelij vlasy octem, opláchni vodou a zamotej do ručníku. Výsledkem jsou krásné lesklé vlasy!

Dalším tipem na unavené a bolavé nožky je grapefruitová koupel. Šťávu z jednoho vymačkaného grepu promíchej s dvěma lžičkami mátového oleje a vlij do vlažné vody. Svým nohou budeš závidět!

Autor obrázku: (Timo)

Kostky ledu jsou také malý zázrak. Pokud jí budeš přejíždět po obličeji, osvěžíš tím svou pleť a vykreslíš si tím skvělou barvičku. Pokud budeš takhle i pravidelně masírovat kostkou svůj dekolt, budeš mít přirozenou sexy narůžovělou barvu a tvůj dekolt bude svůdný. A navíc, v létě se to jako osvěžení hodí!

Kruhům pod očima pomůžeš ručníkem, který namočíš do studené vody a přiložíš jej na oči. Kruhy zmizí. Pokud tě oči bolí a jsou unavená, naopak ti více pomůže čajová lžička, kterou strčíš na deset minut do ledničky a pak ji přiložíš na oči.

Pokud toužíš po zářivém pohledu, uvař si černý čaj a po vystydnutí vlož sáčky do lednice. Pak si sáčky přilož na víčka a chvilku s nimi relaxuj.

Trápí tě celulitida? I na tu máš doma malý zázrak a nemusíš si kupovat drahé přípravky. Až si někdy budeš vařit kávu, nevyhazuj z něj lógr, ale vmasíruj ho do kůže na stehnech. Po masáži se osprchuj studenou vodou. Pokud tohle budeš dělat pravidelně, tvá celulitida se bude zmenšovat!

Citrón. Že by ten nemohl ničemu pomoct? Právě naopak! Citrón skvěle pomáhá na ztvrdlou a hrubou kůži na patách či loktech. Stačí promasírovat tyto místa citrónovou šťávou, která se ti postará o jemnou kůži. Pokud toužíš po světlejších vlasech, vezmi si citrón a přejížděj jím po jednotlivých pramíncích. Pokud při tom ještě vylezeš na sluníčko, tvé vlasy se o pár odstínů zesvětlí. Zároveň je citrón i skvělým pomocníkem na skvrny po samoopalovácích. Přejeď místa vatovým tampónkem, který namočíš do citrónové šťávy, a barvička se o něco sjednotí.

Autor obrázku: Naotake Murayama

Dalším skvělým pomocníkem je i olivový olej. Vetři ho na noc do konečků vlasů a vymyj ho až ráno. Pokud to budeš dělat pravidelně, tvoje konečky budou vypadat zdravě, nebudou suché, ani roztřepené. Olivový olej také skvěle zjemňuje kůži. Můžeš jím nahradit drahá tělová másla, stačí po osprchování vmasírovat do vlhké kůže olej a on už se o jemnou a hydratovanou kůži postará. To ale není všechno! Můžeš ho použít i na kůžičku u nehtů! Ponoř prsty do trošky olivového oleje a vmasíruj ho do nehtového lůžka. Nech chvilku působit a pak setři ubrouskem. Olej kůžičku posílí a zabrání prasklinkám a záděrám. A to se vyplatí!

Co asi nejvíce oceníš v létě, je minerální voda jako osvěžující sprej. Nalej ji do lahve s rozprašovačem a osvěžuj se jí. Pleť bude krásně hydratovaná a tobě nebude vedro. Také ale nemusíš utrácet za drahé přípravky na lesk vlasů, stačí při mytí vlasů používat pouze minerální vodu a vlasy se ti budou samy krásně lesknout!

Pokud toužíš po bělejších zoubkách, můžeš použít prášek do pečiva. Nanes ho na zubní kartáček a vyčisti si jím zoubky jako obvykle. Sice nechutná zrovna nejlépe, ale poradí si s flíčky a tmavšími místy. Stejně můžeš použít i jedlou sodu, která má ještě větší účinek, ale neměla bys ji používat častěji než dvakrát týdně, aby nepoškozovala tvoji sklovinu.

Pokud tě trápí pupínky, rozdrol na prášek tabletku aspirinu, smíchej s troškou vody a večer nanes na pupínky. Díky kyselině salicylové se s tebou přes noc pupínky rozloučí a ráno už tě uvítá krásná čistá pleť.