Osvědčené rady pro krásné vlasy, které vyzkoušely tisíce žen

Upoutejte muže svých snů krásnými vlasy! Přečtěte si pár rad na nepoddajné, krepaté, suché, zničené vlasy. Přes zimu jsme jim dali pořádně zabrat nošením čepic, fénováním, žehlením či kulmováním v době plesů. Nechte své vlasy chvilku odpočinout, bez culíků, kdejakých gelů či sprejů na vlasy. Uvidíte, že vám budou vděčné.

Jednoduší pomocníci, které máte většinou po ruce

Autor obrázku: Daniella Segura

Zahřejte 4 lžíce mandlového nebo olivového oleje, naneste na vlhké vlasy a zabalte do ručníku. Po půl hodině smyjte. Pro větší účinek můžete na ručník foukat fénem, olej se tak rozehřeje.

Zkusit můžete také zábal z piva a žloutku. Žloutek rozmícháme a po troškách přilíváme pivo. Až budeme mít plný hrníček piva a žloutku, naneseme na vlasy a zabalíme do ručníku. Smyjeme po půl hodině.

Rozehřejte med na vlažnou teplotu a naneste na vlasy, po 5 -6 minutách důkladně smyjte.

Naneste po celé délce vlasů majonézu, stejné množství, jako když si nanášíte masku na vlasy nebo kondicionér. Zabalte do potravinářské fólie, to zvyšuje účinnost, poté do ručníku a nechte tak hodinu působit. Máte-li více času, můžete nechat klidně více hodin. Poté důkladně umyjte.

Na mastné vlasy je výborný citrón. Vetřete šťávu z citrónu do pokožky hlavy, chvilku masírujte a vlasy rozčešte do poloviny jejich délky. Nechte dvacet minut působit a opláchněte. Opakujte obden.

Autor obrázku: Helena

Zkusit můžete také domácí pěnové tužidlo a to úplně jednoduše. Do rozprašovače nalijete pivo, které nanesete na umyté vlasy a poté rozčešete.

Ostříhejte všechny listy ze dvou stonků právě utržených kopřiv. Listy nechte vařit ve dvou litrech vody asi třicet minut. Poté přeceďte a smíchejte s troškou šampónu.

Nechoďte spát s mokrou hlavou.

Vlasy po umytí ještě spláchněte vlažnou vodou, budou krásně lesklé.

Smíchejte dvě lžíce olivového oleje a dva žloutky. Potřete po celé délce vlasů. Zabalte do potravinářské fólie a ručníku. Po dvaceti minutách smyjte.

Smíchejte bílý jogurt, ovesné vločky a med a místo snídaně je naneste jako masku na vlasy.

Tmavé vlasy můžete zkusit pro výraznější barvu a lesk přelívat při mytí černým čajem, nebo černou zrnkovou kávou. Světlé vlasy heřmánkovým čajem.

Když si vlasy polijete zředěným octem, budou se vám krásně lesknout. Pozor ale, nenechávejte ho tam dlouho, mohlo by vám to poničit vlasovou strukturu.

Na vlasy výborně funguje kokosový olej. Můžete ním zkusit vlasy potřít a nechat je tak zabalené v potravinářské fólii až do rána.

Autor obrázku: Campbell X

Cibule skvěle působí na vypadávání vlasů. Udělejte si šťávu z cibule a medu a naneste na vlasy. Umyté vlasy můžete přelít nálevem z cibulových slupek.

Chcete-li opravdového pomocníka na roztřepené konečky, vyzkoušejte odvar z dvou litrů vody, hrsti majoránky, podbělu a mateřídoušky. Masírujte jím pokožku hlavy. Neoplachujte.

Vlasy nečesejte mokré, jsou totiž náchylnější k lámání.

Trápí vás lupy? Smíchejte 1dcl jablečného octa s litrem vody a vmasírujte do pokožky. Pokud nemáte jablečný. Můžete zkusit i normální, v žádném případě ale ocet neoplachovat. Působí i na vypadávání vlasů.

Přišla jste od kadeřníka a vaše vlasy chytají modrostříbrné odlesky? Přelijte je šťávou z citrónu smíchanou s vodou.

Proti vypadávání vlasů vyzkoušejte lopuchový olej. Naneste jej na vlasy, masírujte jím pokožku hlavy a důkladně smyjte po půl hodině. Zkusit můžete i odvar z lopuchu.

Máte-li suché a lámavé vlasy, potírejte si je vaječným bílkem.

Na šedivé vlasy zkuste vývar ze šalvěje, vlasy po něm ztmavnou. Zkusit můžete také rozdrtit ořechové slupky, přidat půl litru vody a lžíci kvalitního olivového oleje.

Zapomněli jste koupit kondicionér? Použijte obyčejnou aviváž. Vlasy krásně provoní a půjdou skvěle rozčesat, jako byste použili kondicionér.

Měděný lesk vlasům dodá odvar z cibulových slupek.

Na vypadávání vlasů vám může pomoct i křen. Čerstvě nastrouhaný křen vmasírujte do vlasové pokožky, nechte patnáct minut působit a důkladně smyjte. Takto provádějte dvakrát týdně, dokud problém neustoupí.

Na vypadávání vlasů jezte vitamín B (droždí) a zinek.

Kýta na pivu

kýta_na_pivu

Kýta na pivu

  • Doba přípravy: 80 minut
  • Počet porcí : 4
  • Náklady : 100kč

Suroviny pro výrobu kýty na pivu

  • 750g vepřové kýty
  • 3 stroužky česneku
  • sůl
  • 250ml piva
  • kostka masoxu
  • 5 kuliček pepře celého
  • 1 cibule
  • hl. mouka
  • kmín
  • kečup

Postup přípravy kýty na pivu

Kýtu řádně omyjeme a usušíme. Česnek utřeme se solí a potřeme jím kýtu. Tu pak opečeme ze všech stran v pánvi na trošce oleje. Opečenou kýtu přendáme do pekáčku.
Ve výpeku opečeme na drobno pokrájenou cibuli, zaprášíme jí moukou a znovu osmahneme. Přidáme pivo, masox rozpuštěný v 250ml vody a pepř celý. Nakonec přidáme i kečup. Nalijeme na maso.
Kýtu posypeme kmínem. Pekáček zakryjeme alobalem a dusíme při 200 stupních zhruba hodinu. Chvilku před dopékáním alobal sundáme. Výborné s rýží nebo šťouchanými brambory.

Recept zaslala Lucie Vaněčková