Typické chyby při umoření půjčky online

Bez ohledu na to, kde a jaký druh úvěru vyřizujeme, musíme vrátit peníze podle dohodnutých podmínek. Jejich porušení vede k pokutám, zhoršení úvěrové historie, komplikaci vztahů s věřitelem, a dokonce k soudním sporům. Řekneme vám o typických chybách splácení, které lidé dělají při žádosti o půjčku online.

1. Pořízení úvěru bez předchozího plánování rozpočtu pro možnost jeho splacení

Banky a finanční společnosti kontrolují platební schopnosti dlužníků. Před poskytnutím půjčky shromažďují informace o příjmech, výdajích klienta apod. To pomáhá zjistit, může-li osoba vrátit peníze podle smluvních podmínek.

Problémy vyvstanou, když si při vypůjčení dlužník nepromyslí, jak vrátí půjčku. Někteří se dokonce snaží poskytnout věřiteli nepravdivé informace o své finanční situaci, aby získali potvrzení. V důsledku tak získávají peníze, které nemohou vrátit.

Abyste se vyhnuli takové situaci, je lepší vypočítat své možnosti ještě před tím, než si půjčíte peníze.

2. Odmítnutí ve vrácení půjčky

Ne všichni si uvědomují odpovědnost za své finanční závazky. Někteří dlužníci mají pochybnosti, že dohoda uzavřená na internetu je právně závazná; a někteří si myslí, že je možné se vyhnout odpovědnosti, vyhýbají se kontaktu s věřitelem atd.

Ale to všechno jen zhoršuje situaci. Elektronická smlouva má stejnou právní sílu jako na papířePokud neodpovíte na volání a jinou snahu kontaktovat vás ze strany věřitele, může dojít na právo na vrácení dluhu třetí osobě nebo řešení věci soudní cestou.

Pakliže je smlouva podepsána oběma stranami a půjčka je přijata, pak musí být peníze vráceny podle dohodnutých podmínek.

3. Nesnažíte se řešit problém splacení půjčky

Dlužník předem dostává informace o tom, že musí splácet půjčku. Mnoho lidí se dívá na situace s dluhem jako na obyčejnou, která nepovede k negativním sankcím. V důsledku toho odstartuje prodlení, za které také musíte platit.

Ale jestli se dlužník obrátí k věřiteli a projeví zájem, jak tuto situaci napravit, může mu nabídnut prolongaci (prodloužení termínu půjčky) nebo restrukturalizaci (vhodnější splátkový kalendář).

4. Splácet ale neověřit si, jestli je půjčka řádně doplacená

Finanční instituce doporučují, aby lidé nezasílaly splátky na poslední chvíli. Některé banky, terminály a platební služby zpožďují platby na jeden až tři pracovní dny. V důsledku toho může klient provést platbu včas, ale peníze přijdou na účet věřitele pozdě. To znamená, že půjčka nebude vyplacena včas, dojde ke zpoždění a vám bude účtován dodatečný úrok.

Proto musíte znát informace od bank o rychlosti transakcí. Důležité také je, abyste nezapomněli na potvrzení, že půjčka je již řádně zaplacená.

 

Nebankovní půjčku vybírejte důkladně, vyplatí se vám to

Mikroúvěr nebankovního charakteru je občas potřeba, ale jak si vybrat ten nejlepší na trhu?

S půjčkou rozhodně nemusíte spěchat a nejste povinni vybrat tu či onu konkrétní nabídku. Volba je jen a jen na vás a můžete vybírání věnovat klidně i pár dní, pokud situace nějak zvláště nepospíchá. To vše mějte na paměti, když si rozmýšlíte, jakou půjčku byste si nejraději sjednali. Rozdíly totiž mohou být někdy poměrně značné a nejde vždy jen o úrokovou sazbu, ale třeba také paletu doplňkových služeb. Proto platí, že máme raději dvakrát měřit a jednou řezat, jak říká oblíbené úsloví.

Ušetřit pár stokorun rozhodně potěší

I když jde o relativně malou půjčku, rozhodně nepodceňujte její výběr. Můžete totiž zaznamenat rozdíl na úrocích nebo poplatcích i v řádech stovek korun, což rozhodně není tak malá částka, jak by se mohlo možná na první pohled zdát. Cena ročního předplatného oblíbeného magazínu nebo nákup potravin pro rodinu na víkend, i to se totiž dá pořídit za několik stokorun. Když je ušetříte na půjčce, dají se investovat jinam. To je jednoduchá rovnice, jíž samozřejmě rozumí snad naprosto každý rodinný rozpočet. Samotný výběr nebankovní půjčky proto není radno podřídit jen úrokům, mozaika je totiž mnohem komplexnější!

Nabídek je na trhu spoustu

Doslova až oči přecházejí, chtělo by se říci! Desítky možností k dispozici, skutečně se dá hovořit směle doslova až o záplavě nabídek. Jak si v ní co nejlépe vybrat? Platí, že nejen čísla řeknou mnohé, musíte se podívat například i na paletu doplňkových služeb. Ta by totiž měla být trochu pestřejší, nestačí jen možnost odkladu splátek, protože ta je dnes skoro v každém případě standardem. Zaměřte se na víc, pojištění schopnosti splácet nebo změna výše splátek je také důležitá. Stejně tak i perfektní informační servis. Musíte jasně vědět, kolik prostředků poslat na účet vypůjčitele (potažmo v jakém termínu by to mělo být), aby snad ještě nenastaly nějaké zmatky.

O co bude třeba se podělit?

Informace, které musíte povinně poskytnout nebankovním společnostem při žádosti o půjčku, nejsou nikterak rozsáhlé a už vůbec nebudou zasahovat do vašeho nejniternějšího soukromí. Jde jen o identifikaci žadatele, nikoliv o dodatečné zjišťování co nejvíce intimních dat, která by se dala potenciálně zneužít – o to tu přeci vůbec nejde! Takže, co budete muset uvést? Jaké jsou podmínky pro schválení půjčky?

  • Bankovní konto. A to samozřejmě vlastní, partnerovo nebo synovo se použít určitě nedá.
  • Trvalé bydliště na území ČR. Za jistých okolností si nebankovně smí půjčit třeba i cizinci.
  • Věk. V některých případech je třeba plnoletost, v jiných je minimem jednadvacet let.

Nečekané výdaje? Co vše obnáší žádost o půjčku?


Každý z nás už někdy zažil situaci, kdy se rozbije chladnička zrovna ve chvíli, když venku panují vysoké teploty nebo přestane startovat auto týden před odjezdem na dovolenou. Co dělat, když na
opravu auta či nákup spotřebiče nemáte zrovna peníze? Pokud nemáte finanční rezervu, je nejjednodušším řešením sáhnout po některé z půjček.

Půjčka na nákup (nejen) nové lednice

 

Půjčit si peníze je skutečně snadné pro ty, kdo se v bohaté nabídce půjček alespoň trochu orientují. Měli byste vědět alespoň základní parametry půjčky, znát ty nejdůležitější pojmy. Způsobů, jak si dnes peníze zajistit bez zbytečné administrativy a skutečně rychle je dnes mnoho. Vždy platí, že byste měli o půjčku žádat ze všeho nejdříve ve své bance, kde znají vaše příjmy a výdaje. Můžete si vybrat levnější účelovou půjčku nebo dražší, ale oblíbenější půjčku na cokoliv. Některé půjčky lze sjednat online, jedná se o tzv. Půjčky do výplaty, které seženete u nebankovních poskytovatelů půjček.

Zvolit si můžete z těchto typů půjček:

● Bankovní
● Nebankovní:
● první půjčka zdarma
● půjčka bez registru
půjčka bez doložení příjmu
● půjčka před výplatou
● půjčka pro nezaměstnané
● půjčka pro seniory
● půjčka do hodiny

Na co si dát pozor?

 

Abyste byli schopni si sjednat půjčku, která vám dá spát, je potřeba si porovnat parametry půjček.

Před sjednáním půjčky byste měli znát tyto údaje:

● Kolik si chci půjčit?
● Na jak dlouho si chci půjčit?
● Jak rychle potřebuji peníze?
● Mohu doložit příjem? Budu mít z čeho splácet?
● Kolik je úrok?
● Kolik činí celkové náklady na půjčku, tedy jaká je sazba RPSN
● Skutečně potřebuji půjčit?

Při výběru společnosti, u které si chcete půjčit, se zaměřte na to, jak mají zpracované webové stránky, které by měly vypadat profesionálně, neměly by chybět podrobné informace o půjčce, rovněž nesmí chybět uvedení sídla firmy a kontaktní údaje. Vyhněte se půjčkám od fyzických osob, spolehlivější jsou s.r.o. Či a.s. Nově si také můžete na stránkách ČNB ověřit, zda má daný zprostředkovatel či poskytovatel půjčky udělenou licenci.
Pozor si však dejte na společnosti, které na poprvé vyžadují ověřovací poplatek pro ověření vašeho bankovního účtu. V takovém případě vás to může zdržet, pokud máte účet u jiného bankovního ústavu, než daná společnost. Rovněž si dejte pozor na půjčky se zástavou. Jednotlivé půjčky si mezi sebou nejprve porovnejte. Neberte první nabídku, která se vám namane. Mohli byste pak splakat
nad výdělkem.

Co je potřeba k žádosti o půjčku?

 

Pro ty, kdo si chtějí půjčit peníze, platí určitá pravidla. Musíte být uchazeč starší 18 let (v některých případech 21 let), musíte mít z čeho půjčku splatit. U rychlých půjček před výplatou je navíc nutné mít vlastní bankovní účet a telefon, připojení na internet. Rovněž musí být všichni žadatelé občany ČR nebo zde mít legální povolení k pobytu.

Dle typu půjčky pak je potřeba doložit tyto dokumenty:

● platný doklad totožnosti
● číslo účtu či výpis z účtu
● potvrzení o výši příjmu

Kdy si skutečně půjčit?

 

V případě, že potřebujete peníze rychle, pak vězte, že banky poskytují rychlé půjčky pouze minimálně, zpravidla musíte čekat i více než dva pracovní dny. Řešením jsou rychlé půjčky, které nabízí často první půjčku zdarma. Vrátíte pouze to, co jste si půjčili. V tomto případě si stačí vybrat půjčku a vyplnit online žádost. Zpravidla do hodiny víte, zda vám byla půjčka schválena. Pokud ano, máte peníze na účtu velmi rychle. Pokud si půjčujete peníze na spotřebič, pamatujte si, že by měl mít delší životnost, než trvá splatnost půjčky. Není vhodné si na úvěr pořídit zájezdy nebo vánoční dárky. Smysl má půjčit si na vzdělání, na automobil se splatností pět let, na novou lednici se splatností dva roky, atd.

 

Krajkové šaty

Pokud si pod krajkovými šaty představujete nepříjemný a nepohodlný kousek oblečení, který kouše hůř, než naštvaní zrzaví mravenci, měla byste změnit úhel pohledu. Krajkové šaty mohou dodat celému vašemu outfitu grády a tím vás zvýraznit. Krátké černé šaty jsou totiž sice základem šatníku, protože se dají nakombinovat naprosto ke všemu a lze v nich vyrazit stejně tak na pohřeb jako na svatební veselí, ale přiznejte si to, jsou trochu nudné. Ale stačí jenom přidat krajkové rukávy, lem nebo třeba jen krajkou ozdobený dekolt a rázem se z vás stává hvězda večírku, kolem které se drží aura zajímavosti. 945822 Pokračovat ve čtení „Krajkové šaty“