Pusinky

Není pusinka jako pusinka. Jedním významem myslíme dotyk rtů dvou osob a tím druhým, o kterém je tento článek je druh cukroví, které se mnoho z vás právě chystá péct.

Autor obrázku: Simon Doggett

Proč zrovna název pusinky?

Protože, když je dáte do pusy, tak jsou velmi křehké a nadýchané, že vám to dodává ten krásný pocit, jako když někomu dáte letnou pusu na líčko.

Jak takové pusinky vypadají?

Jsou to kulaté pyramidy, které se kochají bílou až béžovou barvou, které se odvíjí od doby, po kterou necháte pusinky v troubě.

Jak se pusinky připravují?

Je to naprosto snadné. Vyšleháte bílky vajíček, aby se vytvořil klasický bílkový sníh, do něj přidáte kokos, tak aby to mělo správnou konzistenci. To znamená, ani moc husté, ale zároveň to nesmí být příliš řídké.

Dále do těsta přidáte cukr, který dodáváte dle vaší chuti, kdo má raději sladší cukroví, dá více, a kdo nepotřebuje mít všechno přeslazené, tak přidá cukr s mírou.

Jak poznám, že mám tu správnou konzistenci?

Ta správná hustota těsta se pozná tak, že když vezmete těsto na lžíci a dáte ho třeba na pečící papír, tak drží svůj tvar a nemá tendenci se roztéct.

Když už mám těsto připraveno:

Když máte těsto připraveno a máte i zkontrolovanou správnou konzistenci, tak si připravíte plech, na který odstřihnete kus pečicího papíru. Na papír budete dělat pomocí lžíce z těsta takové menší hroudy. Musíme je dávat dále od sebe, protože se v troubě trochu roztečou, tak aby se nám navzájem neslepily.

Jaká by měla být teplota při pečení pusinek?

Pusinky se nepečou, ale spíše e to těsto vysušuje. Trouba by měla být vyhřátá maximálně na sto osmdesát stupňů (klidně i méně.)

A jak dlouho bychom měli pusinky v troubě nechávat?

Pusinky se v troubě nechávají opravdu krátkou dobu. A poznáme to tak, že se pusinky lehce roztečou a nabírají takovou barvu do béžové. Kdo chce, může pusinky vytáhnout i za běla, abychom měli krásnou sněhově bílou ozdobu na talíř s cukrovím.

Tak, aby se i vám pusinky povedly, dobrou chuť.