Co se stane, když přestanu chodit do práce

V dnešní době máte možnost volby, buď budete chodit do zaměstnání, nebo můžete být doma. Pokud chodíte do zaměstnání, dostáváte za to finanční odměnu, která vám pomůže uspokojovat vaše potřeby a finance použít za účelem nákupu a plateb.

geralt / Pixabay

Pokračovat ve čtení „Co se stane, když přestanu chodit do práce“

Jaké řeči od kolegů v práci vyloženě nesnášíme

DT / Pixabay

Chodíte do práce s lidmi, kteří vás dokáží pořádně naštvat už jen tím, že vůbec promluví? Pondělky jsou pro každého pracujícího člověka nejhorším dnem. Máte před sebou celý pracovní týden a na víkend už jen vzpomínky. Pokračovat ve čtení „Jaké řeči od kolegů v práci vyloženě nesnášíme“

Když je pro vás práce důležitější, než děti

By: University of Salford Press Office

Samozřejmě, že jsou matky, které se mnohem více věnují své práci, než své rodině a dětem. Jsou to většinou matky, které jsou kariérně na vyšším postu a práce je pro ně důležitá z toho důvodu, aby zajistily svou rodinu a dopřály jí víc, než musí.

Některé matky prostě mají tak dobrou práci, že si nemohou dovolit nechat jí kvůli dětem. Možná splácejí hypotéku, a nebo jsou jinak finančně zatížené a možná to dělají proto, aby jejich děti mohly pocítit blahobyt, kterým jsou schopny je obklopit. Pro své děti pak hledají chůvy, které je zastanou v situacích, kdy ony samy se musí věnovat práci a vydělávat peníze.

Pokud patříte mezi tyto matky, tak určitě nejste špatná. Udělala by to každá ve vaší kůži, která by vaše šance měla a i ta, která na vás nyní plive špínu a pomlouvá vás. Většina žen bude mít raději pohodlnější život s dostatkem finančních prostředků, než aby dřela bídu s nouzí, ale se svým dítětem byla od rána do večera. Nejlepší je varianta taková, kdy muž je tím, kdo domů přinese větší částku a žena se pak může věnovat rodině. Ne vždy a ne všude to tak ale funguje, a tak je třeba, aby někdy byla právě žena tím, kdo domů peníze nosí.

Některé matky však mnohem raději chodí do práce právě proto, aby se z nich nestaly puťky, které znají jen pleny, dětské koutky, plotnu, žehličku a kbelík s hadrem. Jsou prostě takové, že nebudou přistupovat na tuto roli a raději budou chodit do práce a zajistí si, aby toto za ně dělal někdo jiný.

Ženy, které jsou doma s dětmi, trpí prý mnohem častěji depresemi, protože velmi často je toho na ně více, než dost. Bohužel je na nich celá domácnost, plus péče o dítě, která prostě není snadná, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. V práci potom přijdou alespoň na chvíli na úplně jiné myšlenky a to jim pak také prospěje.

Být celý život v jedné práci, je to vůbec možné?

By: jseliger2

Dost možná bychom si to přáli, být celý život v jedné práci, ale také bychom občas se svou prací nadobro sekli a našli si něco jiného, lepšího a něco, co by nás naplňovalo. Pokud svou práci milujeme, tak není důvod, abychom ji měnili, a ke změně nás donutí pouze provozní důvody. Pokračovat ve čtení „Být celý život v jedné práci, je to vůbec možné?“

Denní práce bez víkendu či práce na směny

Klasický pracovní týden aneb páteční pohoda

Autor obrázku: Victor1558

Už jako školáci jsme se těšili na páteční odpoledne, kdy nám přicházelo volno a byl to jediný den, v který jsme mohli bez výčitek zapomenout na školu. A jsou jistá povolání, do kterých musíme chodit každodenně přes týden a potom, tak jako školáci i my máme volný víkend.

Jaké to má výhody a nevýhody?

Máme jasně danou pracovní dobu, za kterou dostáváme smluvenou odměnu, od pondělí do pátku s tím, že víkendy máme sami pro sebe a pro svou rodinu. Je pravdou, že přes týden sice třeba děláme dlouho a tak se někdy může stát, že máme méně času na úklid či na své děti, ale za to můžeme o víkendech jezdit všichni společně na výlety a podobně. A další věc je, že máme pevný řád.

Práce na směny aneb moc nevíme, který den je sváteční

Je samozřejmé, že jsou zaměstnání, která vyžadují, aby tam zaměstnanec byl nejen přes den, ale také v noci. Pak to funguje tak, že třeba dva dny jdeme na ráno, pak dva dny jdeme v noci a pak máme třeba dva dny volno a tak to jezdí do kolečka bez ohledu na to, zda je týden, víkend či jiné svátky. Každý má to kolečko jinak, záleží na typu pracovní smlouvy.

Jaké to má výhody a nevýhody?

Je dobré, že po náročné práci dostanete třeba dva dny volna a můžete si je strávit, jak chcete. Máte klid na to, abyste si udělali doma úklid či dodělali věci, které jste nestihli, když jste byli třeba na noční směně.

Ale je to hloupé, co se týče času stráveného s dětmi, protože i když máte třeba volno, tak vaše dítě je třeba ve škole a pak když má volný víkend, tak vy třeba musíme do práce a pak se může stát i to, že třeba jste doma, ale máte po noční směně a chcete se vyspat, takže v podstatě na to dítě nemáte tolik času. A problém je to zejména, když dělají na směny oba rodiče, pak je důležité, aby se ty směny skloubily tak, aby nebyly děti nikdy samy doma, ale pak dochází k tomu, že třeba vidíte své dítě, ale zase se tolik nesetkáváte se svým mužem či přítelem.

 

Je jisté, že každé povolání má nějaké překážky, které musíme překonat a že to není vždy jednoduché, abychom to skloubili se svým soukromým životem, ale všichni se musíme nějak živit. A každému vyhovuje něco jiného.