Společné bydlení. Téma, kterým se zaobírá většina mladých párů, které jsou již delší dobu spolu. Jsou lidé, kteří neváhají ani minutu a už se hrnou do společných hypoték na pořízení hnízdečka lásky. A jsou také lidé, které společné bydlení děsí jako živelná katastrofa.
Při úvahách o společném bydlení je třeba si uvědomit, že někdy vztahy prostě nejsou navždy – partneři se mění, my se měníme, naše postoje a názory na důležité životní otázky se mění.
A tak se může stát, že vztah po čase zkrachuje, protože každý z vás bude zkrátka někde jinde. A pokud už spolu bydlíte,nastávají potom ještě vetší komplikace než kdyby každý prožíval rozchod ve svém obydlí.
Plusy společného bydlení
- Na prvním místě jsou rozhodně finance, nájem, inkaso dělíte na půl, takže se sníží náklady na bydlení pokud jste před tím bydleli každý sám
- Více možností vídat se, zejména při pracovním vytížení, kdy se můžete společně setkat doma u večeře a nemusíte za sebou dlouze cestovat – ušetřené náklady za cestu
- Máte téměř jisté, že doma bude někdo, s kým si popovídáte a budete vědět, že nejste sama
- Budete mít víc času na intimní hrátky
- Na domácnost budete vždycky dva – může vám pomoct a vy jemu
- Když budete nemocná, může se o vás postarat
Mínusy společného bydlení
- Neshody v rozdělení domácích prací – např. partner bude předpokládat, že mu budete dělat služku (vy to ze začátku budete všechno dělat z lásky, abyste ho potěšila, on to potom začne brát jako samozřejmost a vy budete otrávená svou rolí uklízečky
- Zevšednění si
- Po čase si můžete lézt na nervy, ať milujete svůj protějšek sebevíc (stres v práci dělá i z těch nejhodnějších žen a mužů dočasné zrůdy:))
- Přestanete mít před sebou tajnosti a přijdete o soukromí – odhalíte před sebou své zlozvyky, které byste raději oba drželi pod pokličkou
- Když si někam vyrazí s kumpány na pivo, budete ho pravděpodobně vyhlížet a budete se dívat na hodiny, v kolik to vlastně přišel – může to být i naopak
Všechno má svá plus a mínus. Pro někoho uvedená plus nemusejí být důležitá, protože někdo je zkrátka zvyklý být sám, spoléhat se na sebe úplně ve všem. Pro někoho je těžké se přizpůsobit, ale na druhou stranu když už jste s partnerem pár let, asi by se ten vztah měl někam posunout.
Záleží samozřejmě vždycky a jen na domluvě mezi vámi a přítelem, ale pamatujte, že i z těch mínus se dají udělat plus.
Je důležité mezi sebou komunikovat a domluvit se. Můžete si určit, že vy budete dělat „ženské“ práce, on zase ty „mužské“, nebo naopak, nebo úplně jinak. Hlavně se nesmíte cítit špatně, ukřivděně či nějakým jiným nežádoucím způsobem.
Abyste si nezevšedněli a nelezli si na nervy hned potom, co přijdete vystresovaní z práce, můžete se zkusit domluvit, že např. hodinu potom, kdy se sejdete doma, budete mít každý jen svůj prostor – nejlepší by bylo, kdybyste měli byt, kde byste se mohli zavřít každý ve svém pokoji. Ideální by bylo obydlí se společnou ložnicí a se dvěma pracovnami nebo pokojíky – každý by měl svůj.
Jednou za čas si vyražte večer každý sám bez toho druhého a užijte si to – aspoň budete mít zážitky, které nejsou společné a budete mít více témat k hovorům.
[hana-code-insert name=’468×250′ /]