Kohoutková versus balená voda… To je věčná volba, se kterou se musí vypořádat každý, kdo dbá na to, co přijímá do svého těla. Oba tábory mají své zaryté zastánce i odpůrce. Do hry se však dostává také alkalická voda. Pojďme si celou problematiku trochu přiblížit!
Pitný režim je důležitým krokem ke zdraví. Ale co pít?
Základem zdravého životního stylu je vyvážená strava a dostatek pohybové aktivity. Stranou však nemůže zůstat ani pitný režim, který mnoho lidí podceňuje. Dostatečný příjem tekutin nejen v létě, ale i v chladnějším počasí je pro dobrý zdravotní stav, fungování vnitřních orgánů a třeba také stav pleti velmi důležitý. V ideálním případě by se mělo jednat o čistou vodu, nikoli nezdravé slazené limonády, kofeinové nápoje, kupované džusy s vysokým obsahem cukrů a podobně. Platí ale, že není voda jako voda.
Jak je to s kvalitou kohoutkové vody?
Pitná kohoutková voda je sice přísně kontrolována, ale často se jedná o vodu kyselou, která pro lidský organismus není zrovna prospěšná. Dlouhodobé překyselování má negativní vliv na stav vnitřních orgánů a také snižuje celkovou obranyschopnost organismu. Jak tomu předejít? Odpověď nabízí zásaditá voda, která chrání buňky před volnými radikály způsobujícími jejich předčasné stárnutí. Takovou vodu lze získat pomocí ionizačního přístroje, který obyčejnou kohoutkovou vodu zbaví nejen chlórové pachuti, ale také stop těžkých kovů, pesticidů nebo dusičnanů.
Možnosti ionizace vody
Díky vzrůstajícímu zájmu o zdravý životní styl se do centra pozornosti dostávají ionizační přístroje, které na základě elektrolýzy upraví kohoutkovou vodu na zásaditou, kyselou nebo neutrální – podle toho, jakou zrovna potřebujete. Ionizace vody umožňuje zajistit přísun kvalitní pitné vody v domácnostech i nejrůznějších zařízeních.